Altın Hesabında Hangi Banka Avantajlı 2017

Altın yatırımı yapmadan önce hangi bankanın şartları sizin için daha uygun olduğu büyük önem taşımakta. Bu yazımızda bankaların altın yatırımcıları için avantajlarını inceledik.

altin-hesabinda-hangi-banka-avantajli-2017

Altın hesabında hangi bankanın daha fazla avantajlı olduğu sorusunun cevabı zamanla değişim gösterebilir. Altın hesabı açarken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar söz konusu. Bu noktaları tek tek incelecek olursa şöyle sıralayabiliriz;

Alış-satış farkı altın hesabı açarken dikkat edilmesi gereken en önemli unsurdur. Çünkü alış-satış farkı sizin kar miktarınızı belirleyecektir. Tercih yaparken en düşük makas oranı sunan bankayı tercih etmeliyiz.

Kesinti, tercih yaparken özellikte dikkat etmemiz gereken bir noktadır. Bankalarla iletişime geçip kesinti yapıp yapmadıklarını öğrenmekte fayda vardır.

Faiz ise bankalar arasında tercih yaparken dikkat edilmesi gereken diğer bir önemli noktadır.  Bankalar yatırım oranlarına göre yıllık belirli miktarlarda altın faizi vermektedirler.

Altın hesabında hangi bankalar avantajlı

altin-hesabinda-hangi-banka-avantajli-2017-1

Bu sorunu cevabını verebilmek için altın hesabı konusunda müşterilerine avantajlar sunan bazı bankaları inceleyelim;

Ziraat Bankası Altın Hesabı müşterilerinei ki seçenek sunmakta. Bunlar Vadesiz Altın Mevduat Hesabı ve Vadeli Altın Mevduat Hesabı olarak belirtilebilir. Ayrıca Ziraat Bankası komisyon ücreti almayarak müşteri için kolaylık sağlamıştır.

Garanti Bankası Altın Hesabı çok fazla revaçta olan bankalardan. Çünkü Garanti Bankasında altınların eski tarihli olması veya gramajı düşük altın gibi problemleri müşterilerine yansıtmamaktadır.

VakıfBank Altın Çağı Hesabı müşterilerinde işçilik maliyeti  ve işlem ücreti talep etmemektedir. Ayrıca gram altın şeklinde de hesap açmaya imkân sağlamıştır.

Kuveyt Türk Altın Hesabının en büyük avantajı ise, altın kurunun müşterilerinin istediği orana gelince altının bozdurulup TL hesabına aktarılmasıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here